Parczew, dnia 29.07.2014 r.


Sukces Iwony w konkursie im. Antoniego Cierplikowskiego

Od 18 do 20 lipca odbywał się Sieradz Open Hair Festival, jedyna w Polsce impreza poświęcona sztuce fryzjerskiej. W tegorocznym festiwalu udział wzięły uczennice II klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie, Iwona Welik i Kinga Grabczuk z nauczycielką Marleną Drożdżyk.
    Trzeciego dnia Festiwalu odbył się 30 jubileuszowy Konkurs Uczniów Fryzjerskich im. Antoniego Cierplikowskiego. Spośród 120 startujących w konkurencji „fryzura dzienna konsumencka” Iwona Welik zajęła II miejsce, zaś Kinga Grabczan zajęła IV miejsce w konkurencji „fryzura twoich marzeń”. Jak wspomina pani Marlena do Sieradza jeździ od 18 lat jako rzemieślnik i członek Cech Rzemiosł Różnych, z uczennicami ZSP bierze udział w konkursach od dwóch lat i za każdym razem wracają z nagrodami. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Iwona zajęła V miejsce w konkursie „fryzura twoich marzeń”.
    Konkurs pod patronatem Antoniego Cierplikowskiego jest organizowany na cześć „króla fryzjerstwa”, który wywodzi się z Sieradza, uczący się fryzjerstwa w Łodzi wyjechał do Francji, gdzie odniósł światowy sukces, jako młody stylista fryzur przeprowadził metamorfozę kobiet początku XIX wieku zapoczątkowując fryzurę na chłopczycę. Robiąc karierę na świecie zawsze podkreślał, że pochodzi z Sieradza. Pod koniec życia wrócił do rodzinnego miasta i za namową sieradzkiego fryzjera zgodził się na zorganizowanie Konkursu Uczniów Fryzjerskich im.  Antoniego Cierplikowskiego, w którym w 1975 r. osobiście wziął udział. Do dziś Festiwal odwiedzają sławne osoby ni tylko z Polski ale i zza granicy. W tegorocznym  Open Hair Festival udział wzięli Mistrzowie Świata 2014 roku we fryzjerstwie męskim.
    Iwonie i Kindze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewelina Rudkowska
fot. M. Drożdżyk; Studio Foto Słowik

zdjęcia: ....


.:: Starostwo Powiatowe w Parczewie ::.