Parczew, dnia 02.10.2014 r.Prezentowali bursztyn z Parczewa

Od 30 września w świetlicy I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie mieszkańcy powiatu parczewskiego i odwiedzający nas goście mogą oglądać wystawę „Bursztynowy Parczew 2014” połączoną z wystawą TrendBook 2014 zorganizowaną przez starostę parczewskiego, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu i miasto Gdańsk.

Waldemar Wezgraj starosta parczewski oraz Robert Pytlos pełnomocnik prezydenta miasta Gdańsk uroczyście otworzyli wystawę. Podczas otwarcia mogliśmy oglądać pokaz mody i biżuterii z bursztynu w wykonaniu uczennic z I LO w Parczewie, poznać tajniki obróbki bursztynu i podziwiać przepiękną biżuterię z żywicy kopalnej wykonaną przez debiutujących artystów.

Bardzo ważnym punktem wtorkowej imprezy było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Powiatem Parczewskim a Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu. Ze strony powiatu podpisy złożyli Waldemar Wezgraj starosta i Jerzy Maśluch wicestarosta, a także Władysław Rosłoń dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie, zaś ze strony Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu podpisał Zbigniew Strzelczyk prezes. W myśl porozumienia Izba zajmie się między innymi organizację szkoleń, warsztatów, certyfikowania firm oraz produktów z bursztynu, powiat parczewski zapewni promocję bursztynu, finansowanie kosztów osobowych, szkoleń i warsztatów.
W drugim dniu uroczystości 1 października młodzież i zaproszeni goście wzięli udział w lekcji: „Historia, naturalne złoża, bursztynowe szlaki i prezentacja obróbki bursztynu bałtyckiego”, którą poprowadził Zbigniew Strzelczyk ekspert z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Bursztynowa wystawa otwarta będzie do 18 października, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, rolę kustoszy w tych dniach pełnić będą uczniowie I LO w Parczewie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia wystawy i do zapoznania się z treścią podpisanego
Listu Intencyjnego


Ewelina Rudkowska
.:: Starostwo Powiatowe w Parczewie ::.