Parczew, dnia 16.02.2015 r.Koncert kolęd w Bazylice Mniejszej w Parczewie

Tradycją Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie jest organizowanie prezentacji kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów dekanatu i powiatu parczewskiego. Najpiękniejsze - znane i nieznane - kolędy mogli usłyszeć ci, którzy 1 lutego br. przyszli do Bazyliki Mniejszej w Parczewie. Na koncert zaprosili: Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie ks. prałat Tadeusz Lewczuk, Starosta Parczewski Jerzy Maśluch i Powiatowa Biblioteka Publiczna –Centrum Kultury w Parczewie – od ośmiu lat organizatorzy prezentacji. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiło 6 chórów.
W prezentacjach usłyszeliśmy po dwa utwory (kolędy lub pastorałki), a wystąpiły kolejno:
• CHÓR Prywatnej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Parczewie (opiekun chóru Piotr Gierulski, dyr. Szkoły Muzycznej, dyrygentka Katarzyna Płata)
• CHÓR z Parafii Opatrzności Bożej w Parczewie (dyrygentka Joanna Centkowska)
• CHÓR z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim (dyrygent Andrzej dąbrowski)
• CHÓR „TIBI DOMINE” z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie (dyrygent Marcin Korzysz)
• Chór Nauczycielski ZNP w Parczewie (dyrygent Jacek Romański, koordynator chóru Agnieszka Żelazowska)
• Męski Zespół Śpiewaczy ”POJEZIERZE” z Uścimowa (dyrygentka Ewa Kuszewska)

Podczas finału VIII Prezentacji Chórów, Parczew - 2015, co stało się już tradycją, wszystkie chóry wykonały wspólnie kolędę ”Cicha noc”. Po koncercie, który poprzedziła uroczysta Msza Święta, wszyscy chórzyści spotkali się w sali przy Bazylice, na poczęstunku przygotowanym przez organizatorów i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Parczewie, gdzie mogli ze sobą pobyć i porozmawiać. Wszystkie chóry otrzymały podziękowania za występ oraz upominki ufundowane przez Kustosza Sanktuarium, Starostwo Powiatowe w Parczewie i Hutę Szkła Gospodarczego Tadeusza Wcześniaka.

Oprac. i fot. B. Sarnowska, PBP-CK w Parczewie
.:: Starostwo Powiatowe w Parczewie ::.