Parczew, dnia 23.03.2015 r.XVI Powiatowy Przegląd Teatrów
Dziecięcych i Młodzieżowych

12 marca, w gościnnym Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie, odbył się kolejny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w naszym powiecie. Na milanowskiej scenie zaprezentowały się 4 zespoły.
Wystąpili:
- Grupa teatralna „Na Zakręcie” ze Szkoły Podstawowej im. SGO „ Polesie” w Jabłoniu z widowiskiem „ Kopciuszek”. Opiekunem grupy jest Danuta Jaszczuk, a muzycznie opracował przedstawienie Piotr Dykas.
- Grupa teatralna „ Szpilka” z Gimnazjum im. W.Witosa w Jabłoniu pokazała spektakl pt. „ Mały Książe” pod kierunkiem Iwony Malczewskiej, nauczycielki Gimnazjum,
- Dzieci i młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej„ Caritas” w Parczewie pokazały scenki z życia „ Smerfów”. Przygotowały je Renata Witkowska i Małgorzata Witkowska, opiekunki Świetlicy,
- Grupa teatralna „ Kołek w płocie” z Gimnazjum w Milanowie. Opiekunka grupy Marzena Zawisza pokazała widowisko pt. „Jaki jestem”.

Prezentowane widowiska oceniał Pan Henryk Kowalczyk, konsultant do spraw teatru, z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. O tym, która grupa teatralna z naszego powiatu zaprezentuje się w Lublinie, na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, dowiemy się na początku maja, po przesłuchaniach we wszystkich powiatach naszego województwa.
Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie, główny organizator Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, bardzo dziękuje Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie, Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej, także w Milanowie, za pomoc w organizacji Przeglądu. Gratulujemy wszystkim wykonawcom, nauczycielom, instruktorom, prezentowanych widowisk. Życzymy każdej grupie teatralnej udziału w prezentacjach szczebla wojewódzkiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie internetowej powiatu parczewskiego.

oprac. Jadwiga Ogłozińska,
fot. Jacek Pogorzelec
.:: Starostwo Powiatowe w Parczewie ::.